1.Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan Adayı


Optisyen Ayhan DEMİRCAN

Bilginin Hızlı ve Ulaşılabilir Olması

Teknoloji Çağında Bilgi ve Gelişmelerden Uzak Bir Meslek Grubu Olmaktan Artık Kurtulmalıyız !

 

Bugün bir çok meslektaşımızın şikâyet ettiği konulardan bir tanesi de kendilerine yeterince bilgi gelmediği, kendilerinin sektörel gelişmelerden haberdar edilmediği gibi konulardır. Bunun karşılığında neredeyse bütün yetkili kurumlar ''İnternet Sitemizde Paylaştık'' savunması yaparlar.

Oysaki teknoloji çağında bir bilgiyi sadece internet sitesinde paylaşmak görüldüğü üzere yeterli değildir. İnternet siteleri dışındaki alternatifler de değerlendirilmelidir.

Günümüzde hâlâ internet kullanmaya vakti olmayan ya da bunu alışkanlık haline getirmemiş meslektaşlarımızın da olduğunu unutmamalıyız.

Kendisini alakadar eden bilgiler, bütün meslektaşlarımıza anında ulaşmalıdır. Bunun yolu oldukça basit ve kolaydır.
Bir bilgi gerekli alt yapıları tamamlandıktan sonra çeşitli yollarla meslektaşlarımıza ulaştırılabilinir. Bunun için sadece bir mecradan ulaşmak yerine, meslektaşlarımızdan dilediği iletişim tercihini seçmesi istenip buna göre hareket etmek en mantıklısıdır. 

* Periyodik aralıklarla meslektaşlarımız, görevlendirilmiş bir ekip tarafından düzenli aranabilir.
* Düzenli olarak bütün gelişmeler cep telefonuna mesaj ve mail ile gönderilebilinir.
* Güncel gelişme ve haberler yazılı hale dökülerek tebligat tarzında meslektaşlarımızın dükkanlarına ulaşılacak şekilde sunulabilinir.

* İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odasına ait sanal bir radyo yoluyla düzenli bilgilendirmeler yapılabilinir.
* Sanal e-dergi, canlı yayınlar, bilgilendirme videoları, düzenlenebilinir.

*İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası cep telefonu uygulaması üzerinden tüm duyuru ve haberlere kolay ulaşım sağlanabilir. 

* Periyodik aralıklarla meslektaş günleri sanal ya da reel ortamlarda düzenlenebilir online bilgi aktarımı sağlanabilinir.

Bu örnekleri benzer şekilde çoğaltıp projelendirmeye devam edeceğiz.

Anlaşıldığı üzere teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanılarak düzenli bilgi aktarımı için ne gerekiyorsa yapacağız. Oda da alınmış bir karar kısa zamanda meslektaşlarımızın eline ulaşacak. Bu sistemi kurmak önceliğimizdir.

Bunu Paylaş